WEB BVÚIntranet BVÚProjekty EUVidea BVÚ
Centrum pro volný čas a pomoc mládeži
Tábornický oddíl mládeže BVÚ Bojovnost Vytrvalost ÚsilíUmožněte svému synovi prožít svůj volný čas tak, jak to ještě nepoznal. Bez nudy, naplněn hromadou zážitků, znalostí a vědomostí získaných formou zábavy.

Aktuality

Zprávy z aktuálního dění.

Zpět na úvodní stránku

Zažijte netradiční letní dovolenou

Nabízíme vám, vaší rodině nebo skupině přátel, netradiční pobyt uprostřed přírody, kde lišky dávají dobrou noc.
K dispozici je pronájem velkého stanu s kapacitou až 8 osob vybavených palandou, úložnými prostory, stolem a lavicemi. Nebo pronájem podsadových stanů pro dvě osoby. S pronájmem stanu získáváte bohaté zázemí celého tábora (vybavená kuchyň, jídelna, sauna, sociální zařízení, sprcha, vodní nádrž ke koupání, táborové ohniště s posezením, hřiště s volejbalovou sítí, velkou trampolínu, bohaté sportovní vybavení a mnoho dalšího). V okolí je řada možností pro cykloturistiku bez lidí, ale i výlety do okolí, i když jsme přesvědčeni, že hlavním zážitkem bude samotný pobyt v táboře. Vaše děti nebudete schopni odtud dostat. Zvolit si můžete pobyt na několik dní nebo strávit i delší dovolenou. Pronájem je možný v termínu od 13. 7. - 26. 7. 2019 Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat na bvu@bvu.cz

Smutná zpráva

Ve věku nedožitých 77 let nás opustil náš kamarád Frigo - Ladislav Muroň
Frigo byl jedním z nejstarších členů, který se do posledních chvil účastnil mnoha oddílových akcí. Bude nám chybět :-(

BVÚ úspěšně na Uzlařské regatě

Letos byli naši členové na Uzlařské regatě velmi úspěšní. Terezka dokonce vystoupila v Dobrém ránu s českou televizí :-) odkaz
zde

Gratulujeme :-)

PF 2017

Přejeme Všem krásné a spokojené Vánoce, radost z vánočních dárků a hodně štěstí a dobré zdraví po celý rok 2017.

Přiložené soubory:


AKCE 2017

Termíny důležitých akcí pořádaných BVÚ v roce 2017:

Festival Harryho Moučky - 25.03.2017, klubovna BVÚ
Sraz oddílů - 06.-08.10.2017, Bítovský mlýn
Vzpomínka na Karla -17.11.2017, ulice Karla Líby, klubovna BVÚ

Detaily k jednotlivým akcím zveřejníme včas na tomto webu, či na Facebooku BVÚ.

BVÚ na Facebooku

Nejenom kvůli udržení kroku s dobou jsme se jako oddíl připojili na Facebook.

BVÚ je již na Facebooku delší čas, ale s letošním rokem 70. výročí ještě vzrůstá význam tohoto aktu zejména pro účely informování našich bývalých členů a příznivců.
Sdílejte, "lajkujte", komentujte, dostaňte stránku do podvědomí svých známých :)
odkaz na FB BVÚ zde

BVÚ akce pro oddílovou veřejnost

Již téměř 20. let není BVÚ „jen“ tábornickým oddílem, ale provozovatelem TOM BVÚ - Centra pro volný čas a pomoc mládeži o.s.
Důvodů k založení bylo mnoho, tím nejdůležitějším určitě rozšíření nabídky činností nejen pro současné členy, ale i pro širší oddílovou veřejnost a další zájemce. V rámci Centra pro volný čas a pomoc mládeži organizuje BVÚ akce určené nejen svým členům, ale i tzv. širší oddílové veřejnosti, jenž zahrnuje bývalé členy, rodinné příslušníky a další příznivce oddílu. Nabídka akcí je opravdu pestrá a každý si může vybrat tu svou, kterou naplní volný čas. Akce bávají minimálně 1x měsíčně. Aktuální nabídku najdete na webu BVÚ v sekci "plán činnosti". nebo na našich stránkách na Facebooku, kde jsou vždy k jednotlivým akcím uvedeny kompletní informace.

Základna "Pevnost" - nabízíme k pronájmu!

Proběhly další opravy základny, rozšířily se možnosti jejího využití. Nabízíme ji k pronájmu i jiným oddílům!
Naše základna prošla další etapou rekonstrukce a rozšířilo se tak její využití. Chceme tedy bývalým členům oddílu a oddílům TOM nabídnout tuto možnost. Výjimečnost základny spočívá v její velikosti a umístění. V okolí základny není na dohled žádné stavení, pouze příroda. Uvnitř jsou k dispozici, mimo jiné, tři velké prostory (jeden se blíží velikostí menší tělocvičně). Dostupnost je velmi dobrá jak autem, tak autobusem, či vlakem. Základnu lze využít třeba k víkendové akci, ale také pro jarní či letní prázdniny. Podrobnosti o podmínkách pronájmu, umístění a několik fotografií naleznete zde.

Základna "Pevnost" - výměna molitanů

Díky sponzorskému daru ArcelorMittal Ostrava jsme nakoupili nové molitany do zrekonstruovaných spacích prostor na naší základně. A z velké části tak vyměnili staré již nevyhovující.

Možná dobrá zpráva pro ty rodiče, kteří si často povzdychli, že k nám nemohou dát také dceru

Na začátek bych chtěl vyvrátit fámy, že z BVÚ budeme dělat smíšený oddíl. To určitě ne. Ale s myšlenkou poskytnou prostory a naše prostředky Centra také pro činnost něžného pohlaví si pohráváme již dlouho. Bohužel vše vázlo na lidech, kteří by se těmto aktivitám mohli věnovat. Toto se konečně změnilo. (Akim)
V našem Centru dnes vhodného člověka máme. Je to naše dlouholetá kamarádka, spolupracovnice a kuchařka Kája. Její zkušenosti jsou bohaté neboť léta působila ve stanici mladých přírodovědců. Pořádala mnoho let vodácké tábory a puťáky. Také její pedagogické vzdělání a zkušenosti z úzké provázanosti na BVÚ dávají tušit, že se bude jednat o úspěšný projekt.
Schůzky pro děvčata, pod vedením Káji, budou každou středu od 16 do 18 hodin. Celá řada aktivit BVÚ, které jsou otevřené oddílové veřejnosti, budou jistě obohacením činnosti tohoto nového uskupení. V kostce lze říci, že děvčata budou mít své schůzky a své aktivity stejně jako tradiční chlapecký oddíl TOM BVÚ s tím, že na otevřených akcích se budeme jistě potkávat.
Nyní již zbývá jediné, najít dostatečný počet zájemkyň. Pro začátek alespoň 6 členek, aby Kája mohla s činností započít.
Kontaktujte prosím Káju Velkoborskou:
kaja@bvu.cz
nebo
603899040

Ulice Karla Líby – nový název na mapě města Ostravy

Pokud při svých jarních toulkách Moravskou Ostravou a Přívozem dojdete na ulici, která nese jméno Karla Líby, možná si položíte otázku, kdo to vlastně byl. Ulice se nachází v blízkosti jednoho ze současných sídel Hasičského záchranného sboru našeho kraje nedaleko dálničního přivaděče k dálnici D1 v Přívoze.
Kdo to tedy byl Karel Líba? Žil v Ostravě a pracoval v Přívoze a je symbolické, že byl dlouholetým dobrovolným i profesionálním hasičem (dříve též požárníkem) na přívozské koksovně.
Karel Líba, jemuž též přezdívali ostravský Foglar, byl především vynikajícím vedoucím chlapeckého turistického a tábornického oddílu BVÚ, kterým prošlo několik tisíc ostravských kluků. Oddíl letos zahajuje 70. rok své nepřetržité činnosti a Karel Líba by v listopadu oslavil své 90. narozeniny. K oběma výročím připravují současní i bývalí členové řadu drobných, ale i velkých akcí, které obě jubilea připomenou.
Slavnostní odhalení názvu ulice Karla Líby se uskuteční v dubnu. Datum slavnostního otevření zde bude zveřejněno.

Fotky z 64. srazu jsou na webu

Na webu jsou již nahrané fotky z proběhlého 64. Srazu oddílů zabývajících se tábořením, turistikou a pobytem v přírodě, konaném v termínu 27. - 29. 9. 2013.
Fotky naleznete v oddílovém fotoalbu.

Přiložené soubory:


Karel má konečné svou ulici :-)

Zastupitelstvo s konečnou platností schválilo pojmenování nové ulice po našem Karlovi.
Po mnoha letech úsilí a snahy mnohých z nás bylo toto korunováno úspěchem. Chci tímto všem poděkovat za vše co pro tuto spravedlivou věc udělali. Jsem tomu moc rád a určitě by byl i Karel. Všem ještě jednou moc děkuji. Akim

Nové sociálního zařízení na táboře

V říjnu začala první etapa výstavby nového sociálního zařízení, které bude více vyhovovala přísnějším požadavkům hygienického pásma.
Toto zařízení je budováno za podpory ArcelorMittal Ostrava, které poskytlo finanční dar na zachytávací nádrž pro toto sociální zařízení.

Sponzorský dar AMO

Ve výběrovém řízení zaměstnaneckých grantů pro neziskové organizace ArcelorMittal Ostrava jsme získali sponzorský dar ve výši 20.000,- Kč
13.6.2012 proběhlo slavnostní předání finančních darů

Fotky z 62. srazu jsou na webu

Na webu jsou již nahrané fotky z proběhlého 62. Srazu oddílů zabývajících se tábořením, turistikou a pobytem v přírodě, konaném v termínu 23. - 25. 9. 2011.
Fotky naleznete v oddílovém fotoalbu.

Panorama ze sobotního nástupu v plném rozlišení (37,3 MB) můžete stáhnout zde.


Zpět na úvodní stránku